SLOW PEEL (kwas mlekowy, salicylowy, mocznik)

Jest to powierzchniowy peeling chemiczny stanowiący połączenie trzech rodzajów kwasów. Kwas salicylowy (21%) ma działanie silnie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne, jest idealny w walce z trądzikiem. Reguluje pracę gruczołów łojowych, delikatnie złuszcza, stymuluje odnowę komórkową, rozjaśnia przebarwienia. Kwas mlekowy (14%) łatwo wnika w skórę, stymuluje odnowę naskórka jak i skóry właściwej, głęboko nawilża. Wygładza nierówności, redukuje drobne zmarszczki, ujednolica koloryt. Mocznik (9%) to substancja bardzo silnie nawilżająca oraz lekko złuszczająca. Zabieg charakteryzuje się dużą skutecznością i jest całkowicie bezpieczny. Efektem jego działania jest zwiększenie napięcia oraz elastyczności skóry, wygładzenie jej powierzchni, wyrównanie kolorytu, zmniejszenie łojotoku i zmian skórnych w trądziku. Dla uzyskania lepszych efektów terapeutycznych, proponujemy uzupełnianie peelingu SLOW PEEL zabiegiem regenerującym z witaminami Xylogic.

Zabiegi eksfoliacji najlepiej wykonywać w serii. Podczas trwania kuracji niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna, czyli stosowanie preparatów zawierających filtry UV. Ze względu na zwiększoną wrażliwość na promieniowanie słoneczne oraz niskie temperatury zabiegi te najlepiej wykonywać wczesną wiosną lub jesienią.

Wskazania:

  • Rozszerzone pory, zaskórniki
  • Fotostarzenie, niejednolity koloryt skóry, płytkie przebarwienia
  • Skóra wiotka i odwodniona
  • Skóra mieszana, przetłuszczająca się
  • Trądzik pospolity

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.