Intensywny peeling peptydowy

Peeling nazywany alternatywą botoksu. Alfahydroksykwasy (kwas glikolowy, salicylowy, mlekowy) zostały połączone z substancjami aktywnymi takimi jak neuropeptyd Argileine, która jest skróconą formą toksyny botulinowej i działa na podobnej zasadzie  oraz Matrixyl, którego działanie daje taki rezultat jak po stosowaniu czystego retinolu. Argileina wykazuje działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywołane pracą mięśni. Hamuje uwalnianie substancji odpowiedzialnych za ich skurcz, dając efekt wygładzenia bruzd i zmarszczek. Matrixyl stymuluje wzrost syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, jest jedną z najbardziej efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych, możliwych do stosowania w kosmetykach. Peeling peptydowy jest zabiegiem całorocznym. Jest stosunkowo łagodny dla skóry, ewentualne złuszczanie naskórka może wystąpić od drugiego dnia po zabiegu, ale jeśli występuje to jest bardzo delikatne. Jest to idealny zabieg dla skór z utratą jędrności, ze zmarszczkami grawitacyjnymi i mimicznymi, również w okolicy oczu. Wyrównuje powierzchnię skóry, ujednolica jej koloryt. W gabinecie, oprócz zasadniczego peelingu, wykonujemy dalszą pielęgnację polegającą na wprowadzeniu serum depigmentującego, nawilżającego oraz specjalnej masce podnoszącej owal twarzy. Najlepsze efekty są widoczne po wykonaniu serii, ok. 6 zabiegów co 7 – 10 dni, dwa razy w roku. Podczas trwania kuracji niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna, czyli stosowanie preparatów zawierających filtry UV.

Peeling peptydowy można wykonać z użyciem specjalnego mikrorolera. MicroRoller jest to narzędzie przeznaczone do wykonania mikro nakłuć naskórka i utworzenie sieci mikrokanalików, za pomocą cienkich, krótkich igieł. Celem masażu mikrorolerem jest pobudzenie kluczowych komórek skóry do pracy oraz głębsze wnikanie substancji aktywnych nakładanych na jej powierzchnię. Dzięki zastosowaniu mikrorolera rezultaty terapeutyczne uzyskiwane są w krótszym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów.


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.