Usuwanie przebarwień

Głowica SR umożliwia usuwanie plam pigmentowych tj.: plamy soczewicowate, powstałe w skutek fotouszkodzenia (po opalaniu), piegi. Fala świetlna jest w tym zabiegu wybiórczo pochłaniana przez barwnik skóry melaninę. Przy obfitych/rozsianych zmianach zabieg wymaga kliku powtórzeń. Wykonywany jest na twarzy, dekolcie, dłoniach. Procedura jest bezbolesna i może mieć charakter zabiegu lunchowego.

Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia, nowotwory, cukrzyca, padaczka, stany zapalne skóry, ogólnoustrojowe schorzenia przebiegające z gorączką, zbyt opalona skóra, zażywanie leków światłouczulających (izotretinoiny do pół roku oraz tetracyklin, metronidazolu, dziurawca – tydzień), stan po zabiegach chirurgicznych lub peelingach chemicznych (2 tygodnie od wygojenia).

Możliwe skutki uboczne – zaczerwienienie, obrzęk, strupki - mają charakter przejściowy. Po zabiegu obowiązuje zakaz opalania się i fotoprotekcja SPF 30-50 przez 30 dni.


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.