Trójfazowy peeling progresywny YONELLE

Nowatorski peeling progresywny YONELLE to bezpieczny i skuteczny zabieg, z narastającym w czasie efektem odnowy biologicznej (progresja efektu). Istotą progresywnej eksfoliacji jest połączenie w jednym zabiegu działania chemicznego, biologicznego i fizykalnego, które wzajemnie się wzmacniają. Kolejno działają różne elementy złuszczające – ultradźwięki, kwasy AHA, BHA i PHA oraz enzymy proteolityczne.

Pierwszy etap peelingu kawitacyjnego pozwala usunąć za pomocą ultradźwięków, zewnętrzną warstwę zrogowaciałych komórek naskórka, najtrudniejsza do pokonania przez kwasy i enzymy. Nakładane w następnych etapach eksfoliatory jeszcze bardziej i głębiej mogą penetrować skórę.

Kolejno skórę poddajemy działaniu mieszaniny kwasów – peelingu chemicznego, o różnych właściwościach i budowie cząsteczkowej, co daje im możliwość działania jednocześnie na różnych głębokościach naskórka. Zastosowano m. in. Kwas glikolowy, mlekowy, jabłkowy, winowy, cytrynowy, kwas salicyliowy, kwas szikimowy – innowacyjny składnik z japońskiej rośliny, znany z zastosowań w farmacji, kwas ferulowy oraz laktobionowy.

Eksfoliację progresywną kończy etap złuszczania enzymatycznego. Zastosowane enzymy proteolityczne – bromelaina i papaina, rozbijają wiązania białkowe w komórkach naskórka, nierozbitych przez kwasy. Badania pokazały, że bromelaina dodatkowo działa przeciwzapalnie, co daje efekt łagodzenia skóry po działaniu kwasów, zabieg jest dokładniejszy i skuteczniejszy.

Innowacją w produktach kwasowej eksfoliacji YONELLE jest stworzenie inteligentnego AHA-amfosystemu. Taki produkt nie atakuje skóry od razu po nałożeniu całą zawartością kwasu lecz powoli go uwalnia. Skora toleruje taki sposób aplikacji dużo lepiej niż klasyczny, porównywalny do „oblania” jej kwasem. Mniejsze jest uczucie pieczenia, szczypania oraz wystąpienia skutków niepożądanych.

Zabieg możemy wykonać w dwóch wersjach w zależności od oczekiwań i efektu końcowego

Peeling progresywny YONELLE – wersja bankietowa - stężenie kwasów 10% – o szybkim, spektakularnym efekcie poprawy wyglądu skóry, jej wygładzenia, poprawy i wyrównianiu kolorytu. Zmniejszeniu ulega też wydzielanie sebum, zmniejsza się widoczność porów skóry. Poprawie ulega jędrność i elastyczność.

Peeling progresywny YONELLE – wersja terapeutyczna - stężenie kwasów 30% – którego celem jest głębokie złuszczenie zrogowaciałych warstw naskórka i intensywne wygładzenie powierzchni naskórka, zwężenie ujść gruczołów łojowych oraz normalizacja wydzielania sebum, zmniejszenie ilości i ograniczenie powstawania wyprysków, zaskórników i grudek. Zabieg stymuluje skórę do regeneracji i odmłodzenia wyglądu, poprawie ulega jędrność i elastyczność.

Czas trwania: ok. 1h

Cena zabiegu: 150 PLN

Przeciwwskazania:

  • Ciąża (ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry)
  • Choroby skóry
  • Trądzik różowaty
  • Trądzik pospolity ze stanami zapalnymi
  • Przerwana ciągłość naskórka
  • Depilacja woskiem w obszarze zabiegu (należy go wykonać co najmniej tydzień przerwy)
  • Przyjmowanie leków ba bazie retinoidów (zabieg można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.