Masaż refleksyjny twarzy

Refleksoterapia to bardzo stara, naturalna metoda leczenia, oparta na uciskaniu określonych stref i punktów na stopach, dłoniach, twarzy lub uszach.

Refleksoterapia twarzy polega na uciskaniu i stymulowaniu określonych stref i refleksów (punktów) znajdujących się w obrębie twarzy. Te miejsca poprzez tysiące zakończeń nerwowych połączone są z narządami i układami w całym organizmie. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny lub część ciała. Poprzez masowanie lub uciskanie punktów na twarzy mamy wpływ na oddalone organy lub układy. Masaż twarzy oparty na refleksologii wycisza, uwalnia od stresu, pomaga w depresji i problemach ze snem.  Masaż refleksyjny twarzy często robimy instynktownie sami: masujemy nasadę nosa, uciskamy dłonią kark, opuszkami palców masujemy skronie. To nie przypadek, że odruchowo dotykamy właśnie tych miejsc. W ten sposób pobudzamy bowiem określone punkty i odblokowujemy rejony utrudniające swobodny przepływ krwi. Taki masaż przynosi ulgę i poprawia samopoczucie. Badania nad refleksoterapią twarzy potwierdziły, że w trakcie masażu pobudzone jest wydzielanie m.in. endorfin (hormonów szczęścia), serotoniny i dopaminy (odpowiedzialnych za reakcje emocjonalne, pamięć), a stymulacja odpowiednich punktów ma bezpośrednie działanie na ciało migdałowate, odpowiedzialne za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem.  Masaż oparty na refleksoterapii twarzy wprowadza w stan głębokiego relaksu, który sprzyja regeneracji organizmu poprzez stopniowy powrót do równowagi emocjonalnej. Uwalnia od napięć, negatywnych emocji, redukuje nadaktywność, głęboko relaksuje. Usprawnia koncentrację, zdolność zapamiętywania, podnosi odporność na stres i poprawia kondycję psychofizyczną.

Czas trwania: ok. 40min.


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.