Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg polegający w szczególności na ręcznym usunięciu zanieczyszczeń. Jest to tradycyjny zabieg pielęgnacyjny, dzisiaj wykonywany tylko w sytuacji, gdy inną metodą nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich głęboko położonych zaskórników.

Aby oczyszczanie skóry nadmiernie nie obciążało cery, przed zabiegiem należy ją głęboko zmiękczyć i nawilżyć. W trosce o każdy rodzaj skóry, proponujemy Państwu nowoczesną metodę oczyszczania bez użycia wapozonu (rozgrzewającej pary). Opiera się ona na wyciągu z miąższu aloesu, wyciągach roślinnych, minerałach z Morza Martwego.

Zabieg manualnego oczyszczania skóry przynosi wiele korzyści pod warunkiem, że usuwane są wyłącznie zmiany o charakterze niezapalnym (czyli np. zaskórniki czy grudki). Stany zapalne pod wpływem wyciskania mogą się rozprzestrzenić, a co gorsza pozostaną trudne do usunięcia, przebarwienia lub blizny. Zmiany ropne i zapalne powinny być leczone za pomocą preparatów antybakteryjnych i łagodzących.


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.