Centrum Ecoday

Co daje nam świat roślin?

31.01.2018

Dzisiaj opowiemy Wam o dobroczynnym działaniu składników aktywnych pozyskanych z roślin, albowiem nowoczesna kosmetologia bardzo mocno zwraca się w stronę świata roślin jako niezwykłe obfitego źródła rewelacyjnych substancji, która odżywiają, nawilżają, poprawiają metabolizm, chronią…(długo jeszcze trzeba by wyliczać) naszą skórę. Prawdopodobnie życie wyszło z wody – a więc zacznijmy od alg.

Algi to glony żyjące zarówno w wodach słodkich, jak i słonych, chłodnych i ciepłych. W Europie wydobywa się najwięcej alg w okolicy Bretanii, Irlandii. Są kopalnią składników aktywnych takich, jak makro i mikroelementy – wapń, jod, żelazo, magnez, miedź i cynk i witaminy: A, B1, B2, B5, B6, B12, C i E, polipeptydy, polifenole oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3. Algi stosowane są w kremach, żelazach i maseczkach do twarzy, ciała i włosów. Algi oczyszczają skórę z toksyn, niwelują

‹ Powrót

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.