Centrum Ecoday

Przebarwienia posłoneczne.

24.08.2017

To bardzo częsta niechciana pamiątka z wakacji. Ciesząc się słońcem zapominamy, że wprawdzie jest ono przyjacielem naszej duszy, ale nie naszej skóry.

Termin fotostarzenie mówi tu prawie wszystko. Tak, słońce przyspiesza proces starzenia się skóry, uszkadza DNA, zwiększa powstawanie wolnych rodników, odwadnia skórę oraz…powoduje powstawanie przebarwień tj. brązowych plam na skórze twarzy i czoła.

Promieniowanie UV stymuluje komórki barwnikowe skóry do produkcji melaniny. Miejscowe nagromadzenie melaniny (hiperpigmentacja) prowadzi do powstania różnej wielkości plam na skórze. Dlatego do znudzenia nawołujemy do stosowania kremów z filtrem UV, tym wyższym, im bardziej wrażliwa jest skóra.

Punktem wyjścia dla terapii przebarwień jest przebadanie zmian barwnikowych dermatoskopem u lekarza dermatologa. Badanie to pozwala na przesiewowe stwierdzenie, czy dana zmiana jest niebezpieczna.

Jeśli już jesteśmy spokojni, to możemy przystąpić do usunięcia zmian w gabinecie kosmetycznym. Złotym standardem są tutaj peelingi chemiczne preparatami zawierającymi składniki hamujące melanogenezę  i działające depigmentująco tj. kwas fitowy, azelainowy, kojowy a przede wszystkim retinol. Następowo konieczna jest wielotygodniowa pielęgnacja  rozjaśniająca i korygujaca syntezę barwnika.

Drugim sposobem jest usuwanie przebarwień energią światła. W naszym urządzeniu E-light Syneron posiadamy specjalna głowicę o długości fali świetlnej służącej do usuwania przebarwień. Z reguły wymagane są   3-4 zabiegi dla całkowitego usunięcia przebarwień.

‹ Powrót

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.