Centrum Ecoday

Plasma ARC

28.06.2017

Urządzenie jest nowością na rynku kosmetologii, a zarazem alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy, zwłaszcza dla opadających powiek.

Plasma ARC wytwarza kontrolowaną i celową wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób prowadzi do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry w miejscu działania.

Plazma nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia, czy martwicy otaczających tkanek, bo jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawowej skóry właściwej.

Głównym wskazaniem dla Plasma ARC jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna blefaroplastyka – podnoszenie opadającej powieki). Kolejnym wskazaniem są zmarszczki okolicy ust (zmarszczki palacza), usuwanie zmian skórnych takich, jak drobne włókniaki, brodawki łojotokowe, oporne przebarwienia. Jest również stosowana do leczenia przerosłych blizn.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym- a więc jest bezbolesny.

Tuż po zabiegu- w jego miejscu pojawiają się bardzo drobne strupki, może również wystąpić lekki obrzęk. Okres gojenia się tych zmian wynosi 6 – 8 dni, a całkowity okres rekonwalescencji trwa do 8 tygodni.

 Po wykonanym zabiegi, otrzymują Państwo szczegółowe wytyczne dotyczące pielęgnacji w trakcie okresu pozabiegowego oraz opiekę i kontrolę medyczną.

 

 

‹ Powrót

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.