Centrum Ecoday

Peeling medyczny – yellow peel.

19.10.2017

Dziś o ulubionym peelingu wielu gabinetów, w tym również naszym.

Peeling retinolowy to „rolls royce” wśród peelingów. Oczywiście mówimy tu o dobroczynnym działaniu retinolu na skórę. Stosujemy go w postaci RETISES CT, yellow peel, firmy Mediderma lub w terapii łączonej jako 3-cią fazę po peelingu kwasami i  mezoterapii mikroigłowej, w postaci 1% kremu retinolowego pozostawionego na skórze pacjentki na  6-8 godzin.

Retinol jest nie do przecenienia w walce z przebarwieniami, objawami fotostarzenia, redukcją zmarszczek. Stosujemy go również w redukcji blizn i rozstępów. Retinol to nic innego, jak pierwotna forma witaminy A. Dzięki lekkiemu działaniu złuszczającemu, zrogowaciała warstwa naskórka zostaje zredukowana, a naskórek odnowiony. Retinol działa również na głębokie warstwy skóry - wzrasta ilość fibroblastów, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, w rezultacie po kilku zabiegach skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, znikają drobne zmarszczki, a bruzdy ulegają spłyceniu.

Zabieg z retinolem można powtarzać co 3-4 tygodnie. Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Po zabiegu skóra może być zarumieniona i napięta , a słabo nasilone drobnopłatkowe złuszczanie występuje w 2-3 dobie.

‹ Powrót

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.