Centrum Ecoday

O pielęgnacji stóp słów kilka.

01.07.2017

Lato to czas, w którym odsłaniamy nasze stopy…i z przerażeniem stwierdzamy, że są one w opłakanym stanie – otarcia, odciski, przesuszone, spękane pięty, stan paznokci pozostawiający wiele do życzenia. Czas najwyższy, aby wykonać profesjonalny pedicure i pokazać światu zadbane i piękne stopy.

Czy czasem zastanawiacie się nad tym, jak skomplikowanym mechanizmem jest stopa? Składa się ona z 26 kości i ponad 100 więzadeł. Stopy podtrzymują nasze ciało, ale też służą do poruszania się. Stopa jest również zaopatrzona w liczne receptory – bólu, czucia ciepła i zimna. Stopy są niezwykle wytrwałe – uniosą zarówno 40, jak i 100 kilogramowe ciało.

Ale z drugiej strony często zdarzają im się wady i deformacje – paluch koślawy, płaskostopie, stopa Mortona.

Kondycja stóp zależy również od ogólnego stanu zdrowia np. cukrzyca powoduje neuropatię, czyli zaburzenia czucia, co zwiększa ryzyko otarcia, czy skaleczenia, które w tym schorzeniu trudno się goją, co często prowadzi do zakażenia, a nawet martwicy.

Dlatego ważne jest to, aby naszymi stopami zaopiekował się wyspecjalizowany w pielęgnacji stóp kosmetolog, który pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację stóp w gabinecie oraz w domu.

Masaż stóp – refleksoterapia.

Masaż stóp to jedna z najlepszych form relaksacji. Odpręża i uspokaja oraz pobudza krążenie, ułatwiając oczyszczenie organizmu z toksyn. Szczególnie godny polecenia jest masaż refleksoterapeutyczny, w którym stymulowane są określone punkty na stopach, odpowiadające narządom ciała. Ucisk punktów reflektorycznych na stopach stymuluje organizm do zdrowienia.

Gdy terapeuta trafi dłonią na punkt odpowiadający choremu narządowi , pacjent odczuwa ból – takie miejsce wymaga starannego wymasowania przez terapeutę.

Refleksoterapię zaleca się zwłaszcza przy bólach kręgosłupa, głowy, bezsenności, problemach z trawieniem, chorobach kobiecych i wypryskach na skórze.

 

 

 

‹ Powrót

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.