Centrum Ecoday

Mezoterapia skóry owłosionej głowy.

13.12.2017

Mezoterapia skóry owłosionej głowy.

Wskazaniem do zabiegu jest wypadanie włosów.

Wśród wielu przyczyn tej dolegliwości, należy wymienić przede wszystkim: łysienie z przyczyn hormonalnych (tzw. androgenne, typu męskiego, PCOS, niedoczynność tarczycy, okres po porodzie). Kolejną przyczyna jest niepełnowartościowa dieta oraz stres. Dobre rezultaty osiąga się również w leczeniu łysienia plackowatego.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo cienką, specjalną igłą powierzchownie w skórę głowy, składników aktywnych (krzem organiczny, dexpanthenol, mikroelementy i witaminy) pobudzających wzrost włosa i zapobiegających jego wypadaniu. Zabieg nie jest bolesny, trwa około 30 – 40 minut. Wskazane jest umycie włosów przed zabiegiem. Seria zabiegów planowana jest indywidualnie – w pierwszym miesiącu zabieg wykonywany jest raz w tygodniu, w drugim miesiącu – co 2 tygodnie. Wskazane jest wykonanie około 6 zabiegów, a następnie zabiegu przypominającego co 2-3 miesiące.

Średni koszt zabiegu to 150 zł (w karnecie cena wynosi 120 zł /za zabieg).

Przeciwskazaniem do zabiegu jest: ciąża, okres karmienia, miesiączka w toku, choroba nowotworowa, stany chorobowe zapalne skóry, cukrzyca, alergia, zażywanie leków przeciwzakrzepowych.

Po mezoterapii naskórek może być zaczerwieniony i lekko obrzęknięty, rzadko pojawiają się drobne zasinienia. Przez 24 h nie należy myć włosów, a w trakcie leczenia nie korzystać z basenu, sauny i solarium. Dobrze jest wymienić poszewkę poduszki w pościeli, aby uniknąć infekcji.

 

 

‹ Powrót

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.